organizator

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.

partner strategiczny

GREEN TOGETHER IN TWIN TRANSITION OF CITIES to hasło przewodnie zainicjowanego w 2022 r. przez Ambasadę Królestwa Danii w Polsce strategicznego projektu partnerskiego, którego celem jest łączenie sił w kształtowaniu zdrowych, efektywnych energetycznie, szczęśliwych miast. Wszystko to w duchu zielonej transformacji miast, ze szczególnym skupieniem się na tzw. TWIN TRANSITION (Green & Digital) z perspektywą tworzenia TWIN CITIES – czyli PL-DK miast bliźniaczych, które skorzystają z wypracowanej wspólnie formuły uzupełniających się polsko-duńskich kompetencji i rozwiązań, inspirując się wzajemnie do tworzenia nowych, skrojonych na miarę swoich lokalnych potrzeb. W ramach projektu Twin Transition mamy ambicję, by w sposób holistyczny zająć się zrównoważonym rozwojem miast – zaczynając od budynków i wychodząc poza nie – koncentrując się na tworzeniu włączających, bezpiecznych, zdrowych i zielonych miast, budowanych zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej. Miasta stają się katalizatorami bliźniaczej transformacji. Więcej

partnerzy wspierający

4Nature System to polska firma PropTech, która rozwija i wprowadza ideę biophilic design w biurach. Misją firmy jest przybliżanie człowieka do natury w jego miejscu pracy za pomocą żywych roślin, zaawansowanej technologii i nowoczesnego designu. Łącząc te elementy dba o well-being ludzi, pozytywnie wpływa na zdrowie, wydajność pracy i zadowolenie z życia, budując optymalny work-life balance.
Dzięki technologii i ergonomii rozwiązań: ogrodów wertykalnych (4Nature Wall) oraz linii mebli z roślinami (4Nature Smart Green), udało się zautomatyzować proces pielęgnacji zieleni, a przy tym wprowadzać większą jej ilość na powierzchnię biura w sposób łatwy i uporządkowany. Do tej pory firma zrealizowała kilka tysięcy m2 wertykalnych ogrodów, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 10 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w ponad 50 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy aluminiowe i innowacyjne rozwiązania dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Zgodnie z hasłem „Let’s build a Better Future” firma realizuje strategię ESG, promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego, gospodarki obiegu zamkniętego i promocji postaw ekoligicznych. Więcej informacji na stronie producenta: www.aluprof.com.

BREEAM jest wiodącym na świecie i najpopularniejszym w Polsce systemem certyfikacji wielokryterialnej  dla zrównoważonych budynków. System, dzięki cyklicznej aktualizacji, docenia kreatywność, najnowsze technologie oraz adaptacje i mitygacje do zmian klimatu przez odpowiednie projektowanie i realizację inwestycji. Od 1990 roku, BREEAM poddaje weryfikacji i ocenie postępowanie na każdym etapie życia inwestycji, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki na polu dbania o środowisko i zdrowie człowieka. Miliony zarejestrowanych budynków na całym świecie realizują cele holistycznego podejścia BREEAM w kierunku wyzwań ESG, wellbeing i dekarbonizacji budownictwa. Właścicielem oraz jednostką certyfikującą systemu BREEAM jest BRE – organizacja posiadająca ponad 100-letnie doświadczenie w zakresie badań i analiz nad rolą i funkcjonowaniem budynków. Platforma BREEAM dla konsultantów, certyfikujących w systemie BREEAM to przyjazne dla użytkownika, intuicyjne narzędzie cyfrowe, które ma zrewolucjonizować pozyskiwanie i weryfikację ocen środowiskowych.
Book your free demonstration here

E.ON Polska S.A. jest częścią międzynarodowej grupy E.ON, wiodącego międzynarodowego koncernu energetycznego. Grupa E.ON obsługuje ponad 53 miliony klientów na 15 rynkach w Europie. Zatrudnia łącznie ponad 78 tysięcy osób, w tym 3,5 tysiąca w spółkach, które znajdują się w Polsce. Jest właścicielem ponad 1,31 miliona kilometrów sieci energetycznych. Oferuje szerokie portfolio nowoczesnych produktów i usług. Łączy doświadczenie międzynarodowe z tym, które gromadzi od 20 lat naszej obecności w Polsce. Dzięki temu może tworzyć innowacyjne, wzajemnie uzupełniające się produkty i usługi. Działa na rzecz środowiska. Angażuje się w rozwój energii z odnawialnych źródeł. Realizuje liczne projekty społeczne. W tym celu powołali do życia Fundację E.ON w Polsce. Wspiera warszawskie wydarzenia kulturalne. Współpracuje m.in. z Centrum Nauki Kopernik.

Grupa Górażdże to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych w Polsce producentów betonu towarowego i kruszyw. Wszystkie produkty cechuje najwyższa jakość, stabilne parametry i szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach budownictwa. Górażdże prowadzą działalność w trzech liniach biznesowych. Każda z nich to dynamiczne i nowocześnie zarządzane przedsiębiorstwo łączące rozwój rynkowy i technologiczny z troską o ochronę środowiska i społeczną odpowiedzialnością. Spółką macierzystą i główną linią biznesową jest Górażdże Cement produkująca szeroki asortyment cementów w dwóch zakładach: Cementowni Górażdże zlokalizowanej w Choruli koło Opola i Przemiałowni Ekocem w Dąbrowie Górniczej. Druga linia, Górażdże Kruszywa, prowadzi eksploatację żwirów i piasków w 18 kopalniach zlokalizowanych na terenie południowo-zachodniej i północno-wschodniej Polski. Linia biznesowa Górażdże Beton zarządza na terenie całego kraju siecią kilkudziesięciu wytwórni betonu towarowego. Właścicielem Grupy Górażdże jest międzynarodowy koncern HeidelbergCement, lider światowego rynku kruszyw i jeden z największych na świecie producentów cementu oraz innych materiałów budowlanych. Spółki Grupy Górażdże zatrudniają obecnie 1200 pracowników.

Helvar to międzynarodowa firma specjalizująca się w energooszczędnych rozwiązaniach do systemów sterowania oświetleniem. Jest liderem w zastosowaniu inteligentnych rozwiązań oświetleniowych, mających wpływ na dobre samopoczucie. Tworzy przyszłościowe rozwiązania zorientowane na człowieka. Specjalizuje się w produktach i usługach Human Centric Lighting dla przemysłu (np. hale magazynowe, hale produkcyjne), biur, szpitali, sektora edukacyjnego, hotelarstwa, powierzchni handlowych oraz innych. Misją Helvar jest poprawa komfortu i samopoczucia osób przebywających w pomieszczeniach, w których zastosowano system sterowania oświetleniem firmy. Postrzega to jako wartość dodaną dla przestrzeni swych klientów.
Helvar – Turning Everyday Places into Brighter Spaces

Horizone Studio to kreatywne i dynamiczne biuro architektoniczne, mające swą główną siedzibę w Krakowie, specjalizujące się w projektowaniu budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych. Pasją architektów pracowni jest również tworzenie przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej. Działalność pracowni od lat jest silnie zakorzeniona w idei zrównoważonego rozwoju, biuro jest jedną z firm założycielskich PLGBC. Horizone Studio tworzy wysokiej klasy nowoczesną architekturę, dostosowaną do indywidualnych wymagań klientów. Biuro oferuje pełen zakres usług projektowych i doradczych: od wyboru działki, poprzez uzyskanie pozwolenia na budowę, aż do zakończenia inwestycji. Proponując zintegrowane projektowanie stanowi dla klienta jeden punkt kontaktowy dla wszystkich spraw związanych z inwestycją.

Interface jest globalnym producentem wykładzin podłogowych specjalizującym się w neutralnych pod względem emisji CO2 płytkach dywanowych i podłogach sprężystych, w tym luksusowych płytkach winylowych (LVT) i gumowych podłogach nora®. Pomaga klientom w tworzeniu wysokowydajnych przestrzeni wewnętrznych w budynkach, które wspierają dobre samopoczucie, produktywność i kreatywność, a także zrównoważony rozwój. Misja Interface, Climate Take Back™, inspiruje innych do działania w sposób przyjazny dla planety i tworzy klimat odpowiedni do życia. Dowiedz się więcej o Interface:  interface.com i  blog.interface.com.
Śledź Interface na Twitter, YouTube, Facebook, Pinterest, LinkedIn, Instagram i Vimeo

Knauf Insulation Sp. z o.o. należy do Grupy Knauf – światowego lidera w produkcji materiałów budowlanych, w tym wełny mineralnej szklanej, skalnej i drzewnej, czyli produktów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego budynków. Grupa Knauf jest firmą rodzinną, oferującą systemy i produkty w 80 krajach, na 5 kontynentach.

Panattoni jest europejską filią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 44 oddziałach w Ameryce Północnej i w Europie. Na Starym Kontynencie Panattoni obecne jest od 2005 roku. Oprócz Polski swoje przedstawicielstwa ma w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji, Luksemburgu, na Węgrzech, w Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji i Francji. Do tej pory spółka zrealizowała w Europie projekty o łącznej powierzchni przekraczającej 14 milionów m kw. W ramach Panattoni działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, DB Schenker, DHL, Fedex, DPD, XPO, Coca Cola, Weber, Whirlpool, Bosch, Volkswagen, H&M.

Sweco Polska jest firmą inżynieryjno-konsultingową, której jednym z głównych celów działalności jest współtworzenie zrównoważonych przestrzeni do życia i pracy zgodnie z naszą misją „Transforming Society Together”. Działalność Sweco skupia się na trzech głównych obszarach: konsultingu, projektowaniu oraz nadzorach, a sieć biur regionalnych, zlokalizowanych w największych miastach w kraju, umożliwia realizację projektów w każdym zakątku Polski. Sweco tworzy ponad 460 inżynierów i konsultantów w Polsce, będących częścią społeczności 18 000 specjalistów dostarczających klientom wysokiej jakości usługi w ramach grupy Sweco. Idea współpracy grupy Sweco, opiera się na wzajemnej wymianie doświadczeń i wprowadzaniu, potwierdzonych doświadczeniami rozwiązań, w różnych obszarach środowiska. Stosowana, przez lata, implementacja najlepszych światowych praktyk, pozwoliła na wypracowanie wielu innowacyjnych rozwiązań.

partnerzy

patronat honorowy

patronat społeczny

Fundacja LAB 60+ to pierwsza w Polsce organizacja pozarządowa innowacyjnie podchodząca do projektowania w obliczu potrzeb starzejącego się społeczeństwa. To platforma wymiany wiedzy i pomysłów, szkoleń, inspirujących wydarzeń i warsztatów w zakresie dostępności i projektowania przyszłości oraz w obszarze problematyki starzenia się, czego efektem jest powołany przez LAB 60+ kolektyw Era Nowej Starości, który poprzez social media, usługi i produkty wypracowuje narzędzia służące przygotowaniu pokolenia millenialsów do przyszłości/starości.

patronat wspierający

patronat medialny